10 עובדות על IKIGAI

1. איקיגאי הוא מושג יפני שפירושו "A reason for being", או בעצם "למה אתה קם בבוקר". המילה איקיגאי מורכבת מהמילים IKI שמשמעותה חיים, ומהמילה GAI שמשמעותה ערך או שווי.

2. על פי מחקר שנעשה ביפן, איקיגאי הוא מושג שהחל מתפתח בין 794-1185 לספירה.

3. היפנים מאמינים שלכל אדם יש איקיגאי – סיבת הקיום. הפסיכיאטר היפני מייאקו קמיאה אומר שאיקיגאי מאפשר לך להסתכל קדימה לעתיד, גם אם כרגע אתה אומלל. אנחנו קוראים לזה חוסן.

4. באי אוקינאווה ביפן יש יותר אנשים בני 100 ומעלה מאשר בכל מקום אחר בעולם. ישנה סברה שהסיבה לכך טמונה בעיקר באיקיגאי שמעצב את חייהם.

5. דבר אחד שמשותף לכל האנשים בעלי איקיגאי מוגדר וברור, הוא מימוש תשוקתם ויהי מה. הם לעולם אינם מתייאשים, גם אם נראה שאין סיכוי שיצליחו או כשהם נתקלים ברצף של מכשולים. בתרבות המערבית קוראים לזה נחישות וחוסן נפשי.

6. האינטואיציה והסקרנות שלנו יכולות לשמש כמצפנים פנימיים למציאת האיקיגאי שלנו.

7. בתפיסה הכוללת של איקיגאי היפנים מייחסים חשיבות רבה גם לפעילות המנטלית והפיזית שלנו, ובעיקר ל"להישאר פעילים", לתזונה, לצד החברתי בחיינו, למקומות שבהם אנחנו חיים ומבלים, ולאופן בו אנחנו חווים ומגיבים בעולם.

8. האיקיגאי של חיינו אינו חייב להיות קשור לעולם העבודה שלנו. אבל כמובן שמאחר ובחיים המודרניים אנחנו מבלים את רוב שעות הבגרות שלנו בעבודה, מציאת האיקיגאי שלנו ועיסוק בו כעבודה וכמקצוע, יכול להוביל לחיים מלאים בשמחה ובמשמעות, ולהפחתת תחושות לחץ ושחיקה.

9. מציאת איקיגאי בעבודה עוסקת בשילוב של ארבעה היבטים מרכזיים: עשה מה שאתה אוהב, עשה מה שאתה טוב בו, עשה מה שהעולם צריך ועשה מה שאתה יכול להיות מתוגמל עליו.

10. השילוב בין כל 2 ו-3 תחומים (עיגולים) אלה יוצר משחק נפלא של תוכן ומשמעות שמאפשר לנו להתבונן על חוויית העבודה שלנו מזוויות יצירתיות וחדשניות. הכלי מאפשר לנו לשאול את עצמינו שאלות מעניינות ומעוררות מחשבה על מה אנחנו באמת רוצים, איך אנחנו יכולים לממש את זה בתפקידנו הנוכחי בארגון, איך אנחנו יכולים להפחית את הלחץ והשחיקה שאנחנו חויים, מהי הדרך שלנו לפתח חוסן אישי ועוד ועוד.

שתהיה שנה טובה ומלאה באיקיגאי בכל מה שתבחרו לעשות.

למידע על הרצאת IKIGAI לחצו כאן

למידע על סדנת IKIGAI לחצו כאן. 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter
יצירת קשר
* נדרש
דילוג לתוכן